Wakacje w Alpach – czemu nie?

Wakacje w Alpach – czemu nie?


Choć Alpy na ogół kojarzą się z zimowym szaleństwem na śniegu, stanowią również atrakcyjny cel wypraw wakacyjnych. Wysokogórska przyroda kusi niezwykłymi krajobrazami, a alergicy znajdują tu schronienie przed grasującymi na nizinach letnimi infekcjami. Wakacje w Austrii to dobra opcja dla miłośników przyrody, sportu, ale także kultury.


Wczasy w Austrii to również idealna propozycja dla wszystkich miłośników natury, zwłaszcza górskiej. Miejscowość Lachtal położona jest na wysokości ponad 1600 m n.p.m., dzięki czemu rozpościerają się z niej imponujące widoki. Rozsiane wśród wierzchołków gór jeziora, latem stosunkowo ciepłe, urzekają widokiem, zachęcają do kąpieli i łowienia ryb. Znakomicie przystosowane ścieżki górskie o różnym stopniu trudności zachęcają do pieszych wycieczek. Wakacje w Alpach to możliwość obcowania z naturą, która jest zarówno dzika jak i przyjazna.


Aktywnie spędzanie wakacji w Austrii

Miłośnicy dwóch kółek również dość często spędzają w Austrii wakacje. Wspomniane szlaki górskie są przystosowane do jazdy na rowerze. Bogate zróżnicowanie terenu oraz możliwość wysiłku fizycznego w bajkowej scenerii sprawiają, że wczasy w Austrii są szczególnie popularne wśród osób aktywnych. Alpy to oczywiście także gratka dla amatorów wspinaczki górskiej – przystosowane i zabezpieczone górskie ściany w rejonach Styrii uchodzą za jedne z najbardziej atrakcyjnych w tej części Europy.


Aktywny wypoczynek to także zwiedzanie i poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu. Pod tym względem okolicom Lachtal także niczego nie brakuje. Wakacje w Austrii to doskonały pretekst, by wybrać się do miejscowości takich jak Oberzeiring, Judenburg, Strasburg, Oberwölz czy Graz i obejrzeć tamtejsze zabytki. Dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości odwiedzenia pobliskiego Planetarium, ogrodu zoologicznego, wsi celtyckiej i parku rozrywki Elfenberg.

 

Wczasami w Austrii z pewnością usatysfakcjonowany będzie każdy, kto ceni sobie:


  • - krajobraz

  • - sport

  • - zwiedzanie zabytków