Apartamenty, Austria i narty

Narty, Alpy – idealne połączenie na urlop


Alpy Austriackie to prawdziwa idylla dla wszystkich miłośników nart. Okolice Styrii nie bez przyczyny cieszą się wielkim zainteresowaniem narciarzy. Rejon położony powyżej 1600 m n. p. m. kusi pięknymi widokami i doskonałą infrastrukturą, która umożliwia oddawanie się śnieżnemu szaleństwu w różnych postaciach. Co więcej, Lachtal – bardzo popularny kurort Styrii, jest dla turystów atrakcyjny także latem. Alpy Austriackie także w tej porze roku robią na odwiedzających ogromne wrażenie.


Dla wszystkich marzących o wyjeździe na narty, Alpy są bez wątpienia najlepszym wyborem. Profesjonalnie przygotowane stoki o różnych stopniach trudności są gościnne zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy. Świetne zaplecze gastronomiczne pozwala łączyć szusowanie z biesiadowaniem. Dzięki temu dane nam będzie poznać lokalne smaki. Narty i Alpy Austriackie to również dobre połączenie dla amatorów kameralnych wypraw. Samotnicy natomiast również znajdą dla siebie miejsce na 10 km szlaków narciarskich, rozciągających się wśród urokliwej alpejskiej natury. To miejsce idealnie wpasuje się w wyobrażenie aktywnego i niezapomnianego wyjazdu i wypoczynku pośród pięknych okoliczności przyrody.


Narciarstwo to nie jedyny sport zimowy, który można uprawiać w Lachtal. Oświetlony do późnych godzin nocnych (do 22) tor saneczkowy oraz znakomitej jakości lodowisko zachęcają do podejmowania różnorodnych aktywności. Z bezpiecznych obiektów korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci - oznacza to, że Alpy Austriackie to świetne miejsce do wypoczynku dla całych rodzin.


Alpy Austriackie latem nie tracą na atrakcyjności. Przeciwnie! Malowniczo położone Lachtal poza sezonem narciarskim staje się celem podróży dla poszukiwaczy wytchnienia wśród dziewiczej natury i krystalicznie czystego powietrza. Rozsiane po całej Styrii górskie jeziora tworzą niezwykłą kompozycję z górskimi szczytami i bujną roślinnością. Miesiące wakacyjne dowodzą, że narty i Alpy to nie jedyne z możliwych połączeń. Na górskich szlakach często można wówczas spotkać rowerzystów i miłośników wspinaczki.


Lachtal na każdą porę roku! Alpy Austriackie latem i zimą to:


  • - zróżnicowane stoki i kameralne, długie szlaki narciarskie,

  • - tor saneczkowy i łyżwiarstwo,

  • - krystalicznie czysta przyroda, jeziora; rowery, biegacze, wspinacze.